GIMNAZJUM NR 15

Błąd przy generowaniu miniatury Chyba brakuje pliku /home/fundacjagdansk/domains/fundacjagdanska.hostingsdc.pl/public_html/images/a/a7/Gimnazjum_nr_15.jpg
Budynek byłego Gimnazjum nr 15, 2022

GIMNAZJUM NR 15, ul. Subisława 22, Gdańsk–Żabianka. Powstało 1 IX 1999, zostało włączone do Zespołu Szkół Ogólnokształcących (ZSO) nr 1, składającego się również ze Szkoły Podstawowej nr 93 i XII Liceum Ogólnokształcącego. 31 VIII 2000 zakończono likwidację SP nr 93, od tej pory w strukturach ZSO nr 1 działały Gimnazjum nr 15 i XII LO.

W roku szkolnym 2000/2001 w Gimnazjum powstała pracownia komputerowa, w 2008 zmodernizowano basen. 22 XII 2009 przy ZSO nr 1 otwarto kompleks boisk szkolnych, zbudowanych w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012”. Obiekt składał się z boiska do piłki nożnej pokrytego sztuczną trawą oraz boiska wielofunkcyjnego do gry w siatkówkę i koszykówkę.

Gimnazjum należało do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szkół Aktywnych oraz do Ogólnopolskiego Klubu Przodujących Szkół. ZSO nr 1 nadano tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”. Gimnazjum otrzymało: tytuł „Szkoła z klasą” (2003), „Pomorskie Certyfikaty Jakości Edukacji” w standardach: V, VI, IX, X i XII. Placówka brała udział w projekcie „Szkoła bez przemocy” oraz w projekcie edukacyjnym „Trzymaj Formę”. W latach 2009–2011 Gimnazjum uczestniczyło w międzynarodowym programie „Comenius”. Współpracowano ze szkołami z Francji, Włoch, Austrii, Szwecji, Hiszpanii. Portugalii, Łotwy i Finlandii.

W szkole prowadzono: koło teatralne, fotograficzne, plastyczne, języka angielskiego, języka niemieckiego, języka rosyjskiego, dziennikarskie, historyczne, ekologiczno-chemiczne, geograficzne, ekologiczno-fizyczne, matematyczne, informatyczne, wolontariat, zajęcia sportowo-rekreacyjne (piłka siatkowa, piłka halowa, piłka koszykowa, unihokej), zajęcia muzyczno-taneczne, Klub Młodego Gdańszczanina, a także Klub Młodego Mediatora. Od listopada 2001 wydawano gazetkę szkolną „Żabi Głos”. W ZSO nr 1 cyklicznie organizowano festyn osiedlowy pt. „Święto Żabianki”, będący jednocześnie Świętem Szkoły. Logo ZSO nr 1 miało kształt niebieskiego kwadratu. W jego centrum widniał niebieski kaganek oświaty, u dołu napis „ZSO 1”. W roku szkolnym 2009/2010 w zespole uczyło się 557 uczniów (192 w Gimnazjum nr 15 i 365 w XII LO). Zatrudniano 56 nauczycieli.

31 VIII 2010 rozwiązano ZSO nr 1, wyodrębniono z niego samodzielne Gimnazjum nr 15 i XII LO. 1 IX 2010 zmieniono nazwę szkoły na Gimnazjum nr 15 z klasami sportowymi.APSS

Dyrektorzy Gimnazjum nr 15
Lata Imię i nazwisko